BAFF - Best AKS Friends Forever

DE UA AF AL AL

Ne jemi B.A.F.F.!

B.A.F.F. qendron per Shoket me te mir ne AKS.Por cfare do te thote kjo dhe kush jemi ne ne te vertete?

B.A.F.F.Do te doja tu mundesonte te gjithve njerezve te integrohen mir ne Gjermani dhe te kontribuojne ne nje shoqeri te hapur,tolerante dhe te larmishme.

Ne pyetem veten se si te fillonim me mire ne nje vend te ri.Pergjigja u gjet shpejt! Duhet kontakt me njerez qe kane qene atje per nje kohe te gjat.Dhe kontaktet me te bukura jane ato me miqte tane.

Kjo eshte arsyeja pse B.A.F.F. Miqesi mes studenteve qe nuk kann jetuar kaq gjate ne Gjermani dhe atyre qe jane rritur ketu.

Qellimi yne eshte te krijojme miqesi ne AKS. Keshtu qe ju do te gjeni miqte tuaj me te mire AKS me ne dhe shpresojme qe ata te qendrojne PERGJITHMONE.

Kur ndermjetesojme,ne vlersojme gjerat qe jane te rendesishme per ju.

Deshironi te keni kontakte me dike ne qytetin apo qytetzen tuaj? Po kerkoni dike ne te njejten moshe? Apo ju mungon ende nje shok per honin tuaj? Asnje nga keto nuk eshte problem! Ju lutemi tregoni kerkesen tuaj kur regjistroheni dhe prisni pergjigjen tone.Sapo te kemi gjetur nje person te pershtatshem per ju,do t´ju njoftojme.

Per ta bere edhe me te lehte per ju qe takoni personin e ri rregullisht,ne po planifikojme ngjarje te perbashketa ne komunitet,nje tryeze te rregullit dhe takime grash.

Jeni te ftuar perzemersisht te ndihmoni ne formimin e ketij komuniteti dhe ta mbushni ate me jete!

Keni akoma pyetje? Atehere ju lutemi na kontaktoni.

Ekipi i B.A.F.F. eshte ne dispozicion per ju ne cdo kohe.

Ekipi ynë